Internet sprawił, że każdy może w łatwy i jednocześnie szybki sposób obstawiać zakłady u Polskich bukmacherów online. Istnieje jednak wiele różnych metod wpłat pieniężnych, które pozwolą nam na tą zabawę. Każda z nich ma jednak swoje wady i zalety. Postaramy się w tym artykule zaprezentować kilka podstawowych metod tego typu oraz nieco przybliżyć ich charakterystykę.

metody płatności bukmacherskich
Popularne metody płatności u bukmacherów w Polsce

Karty Kredytowe / Karty Debetowe

To najlepsza metoda, jeśli czas jest dla nas głównym czynnikiem. Pozwala ona na niemal natychmiastowe pojawienie się pieniędzy na koncie bukmachera. Mimo że może wydawać skomplikowana, to po bliższym zapoznaniu okazuje się naprawdę banalna. Środki, które chcemy wpłacić są księgowane w czasie rzeczywistym, a do wykonania depozytu potrzebujemy tylko danych, które znajdują się na karcie. Mowa tutaj o kodzie CVC, czyli 3 numerach znajdujących się na tyle karty, numerze karty, naszych danych oraz jej rodzaju.

Dużą zaletą tego typu transakcji jest ich bezpieczeństwo, które gwarantowane jest przez serwisy bukmacherskie. Jeśli zaś chodzi o wady, to warto tutaj wspomnieć, że każdy przelew przy pomocy karty może być objęty prowizją, która może sięgać nawet 2,5% kwoty (prowizja ta zależy wyłącznie od bukmachera). Warto wspomnieć, że jest to jedna z najpopularniejszych metod doładowywania konta.

sts kod promocyjny betonline
Darmowy bonus za rejestrację dostępny u bukmachera STS. Kod promocyjny: BETONLINE

PayPal

PayPal jest serwisem płatności online. Posiadanie oraz prowadzenie konta osobistego jest całkowicie darmowe (konta specjalne oraz firmowe pobierają niewielkie prowizje), a sam serwis posiada interfejs w języku polskim. Przy korzystaniu z takiego konta nie ponosimy żadnych opłat związanych z doładowywaniem go, ale występują niewielkie prowizje w przypadku przelewów na konta bankowe mniejszych od 500 zł. Przelew taki może iść do 5-7 dni roboczych, ale bardzo często dociera on znacznie szybciej.

Warto tutaj zwrócić uwagę, że przy przeliczaniu walut używany jest kurs wymiany określany przez firmę PayPal. Możemy go sprawdzić, logując się na nasze konto i w zakładce „Opłaty” wybrać „Wyświetl kalkulator walutowy”.

Skrill

To metoda płatności, która znajduje się w opisie każdego bukmachera. Polscy bukmacherzy również chętnie oferują metody płatności przez Skrill. Jest też jedną z najczęściej wykorzystywanych, a jednocześnie niezawodnych metod. Rejestracja w tym serwisie trwa zaledwie chwilę, a jednocześnie jest wręcz banalna. Sama rejestracja jednak nie pozwala nam przesyłać pieniędzy, ponieważ dodatkowo trzeba przeprowadzić weryfikację tożsamości. To można na przykład zrobić za pomocą konta bankowego. Serwis generuje nam kwotę (kilka złotych), którą trzeba potem przesłać. Po tym procesie zostaniemy poinformowani o pomyślnej weryfikacji.

Można oczywiście też wybrać inne opcje, takie jak wysłanie dokumentów weryfikacyjnych czy rejestracja karty kredytowej.
Serwis ten utrzymuje się z opłat przy korzystaniu, które jednak są naprawdę znikome. Wypłata środków na konto bankowe wynosi jedynie 7,62 zł, a w przypadku wysyłania pieniędzy prowizja wynosi maksymalnie 2,12 zł.

Przelew bankowy

To prawdopodobnie najprostsza metoda zasilania konta w serwisie bukmacherskim. Jednak za prostotę musimy jednak zapłacić oczekiwaniem na nasze pieniądze, które pojawią się na koncie po kilku dniach roboczych. Ważne jest również to, że nie wszystkie firmy, które pozwalają na zakłady bukmacherskie, posiadają konta w naszych bankach. Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacją musimy pamiętać, że pieniądze podczas przelewu zostaną poddane przewalutowaniu, a to wiąże się z kosztami. Procedura ta niestety najczęściej jest przeprowadzana na korzyść drugiej strony.

Aby wykonać przelew bankowy, wystarczy, że znamy dane konta bankowego, na które chcemy wysłać nasze środki. Mowa tutaj o numerze konta oraz danych odbiorcy. Ważny jest także temat przelewu, który przeważnie jest naszym loginem do danego serwisu. Poprawne wykonanie przelewu powinno sprawić, że środki pojawią się na koncie w przeciągu 2-3 dni.

Zaletami tej metody są prostota oraz bezpieczeństwo transakcji. Jednak ze względu na kilkudniowy czas oczekiwania na pojawienie się środków nie zalecamy jej osobom, którym zależy na czasie. Jest ona bardziej skierowana do osób nieposiadających konta internetowego lub karty kredytowej.

Poprzedni artykułDarmowe streamy na spotkania ligowe – 3 maja (piątek)
Następny artykułDarmowe transmisje online na sobotę – 4 maja